Pike Nedir ve Neden Çok Tercih Edilir ?

Pike yaz aylarının vazgeçilmezi olan ince örtüye verilmiş olan isimdir. Bildiğiniz üzere yatak odasında kullanılmak üzere tasarlanmış bir üründür.Normal kumaştan ve pamuktan olmak üzere iki çeşit pike vardır.

Tabi ki sağlığımız için pamuklu olanı tercih etmemiz en doğru olacaktır. Bunun yanında pamuklu olan pikeler size rahat bir uyku da sağlamış olacaktır. Zaten pikeler genellikle ranforce denilen tamamen sağlığımız için tasarlanmış kumaştan üretilmektedir. Uyku için tasarlanmış olan nevresim takımı, yorgan, battaniye gibi ürünler arasında en fazla tercih edilen ürün de pikedir.

Neden Pike ?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi uyku setleri arasında en fazla tercih edilen ürün pikedir. Neden pike diye soracak olursanız da başta ince olmasıdır denilebilir. Çünkü dolabınıza kaldırdığınız zaman çok fazla yer kaplamayacağı gibi yerden tasarruf etmenizi sağlar ve bu şekilde diğer ürünlerinizi de yerleştirme imkanı bulmanıza yardımcı olur. Diğer uyku gereksinimlerinden biri olan ve çok yer kaplayan yorgan gibi dolabınızı işgal etmez. İkincil olarak tercih edilme sebebi ise rahat bir kullanım olanağı sunarak sizi rahatsız etmemesidir.

Son olarak bahsetmek istediğim tercih sebebi de ince olması nedeniyle özellikle yazın sizi sıkmaması ve terletmemesi özelliğidir. Bu özellik sayesinde sizde rahat ve derin bir uyku çekebilir. Güne dinlenmiş, rahatlamış ve yenilenmiş bir şekilde uyanabilirsiniz.